Zabawy w życiu dzieci

Dzieci potrzebują uwagi i troski. To wszystko wpływa na ich rozwój, nawiązanie kontaktów i relacji oraz własną kulturę. Odpowiednie podejście rozwiązuje wiele kwestii. Dużą w tym rolę odgrywa również i zabawa. Dzieci uwielbiają zabawę, gry, szczególnie wówczas, kiedy wykonują je z kolegami, koleżankami lub rodziną. Wszyscy doskonale znamy takie zabawy jak chowanego, kalambury lub zabawa w lekarza lub teatrzyki. Można się w nie bawić nawet w dwie i trzy osoby, zaś przy większym gronie zabawa znacząco wzrasta. Zabawy i gry pozwalają również na rozwój inteligencji oraz zdolności o charakterze motorycznym. W życiu każdego dziecka to bardzo ważna kwestia, co sprawia, że nawet zabawa okazuje się korzystna dla dziecka.